KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893234

nr 1589 3234

Henry John Yeend King

(1855-1924), Storbritannien

Oljemålning, ”A Woodland Glade”. Signerad Yeend King. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

Kondition: ramskador

Henry John Yeend King, brittisk målare född 1855, död 1924.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 8 januari 2024
kl 20:46:00

8/1 20:44:48 1      Vinnande bud

Henry John Yeend King

Läs mer om Henry John Yeend King